Jurata, ul. Ratibora 28

Jurata, ul. Ratibora 28

Willa Anna

Apartamenty w Juracie

Willa Anna

Apartamenty w Juracie

Co robić w juracie i na Półwyspie Helskim?

Atrakcje Juraty

Jurata to wakacyjny kurort, mający do zaoferowania wiele atrakcji. Dobrze bawić się tu będą zarówno osoby podróżujące w pojedynkę, jak i pary czy rodziny z dziećmi. Jurata jest również doskonałą bazą wypadową do innych miejscowości na Półwyspie Helskim.

Jurata to miejsce elitarne. Nie bez powodu ta niewielka nadmorska osada każdego lata gości polską śmietankę artystyczną i biznesową. Jurata jest tak atrakcyjna przede wszystkim ze względu na swoje niepowtarzalne położenie na Mierzei Helskiej.

Szeroka plaża

Plaża w Juracie jest jedną z najpiękniejszych na całym polskim wybrzeżu. Jest bardzo szeroka, dzięki czemu nawet w szczycie sezonu nie odczuwa się tutaj ścisku. Każdy plażowicz bez problemu odnajdzie własną przestrzeń, gdzie będzie mógł w spokoju odpoczywać i cieszyć się widokiem na otwarte Morze Bałtyckie. Plaża ta jest regularnie sprzątana, bez obaw można więc boso stąpać po drobnym, złotym piasku. Podczas spaceru warto zobaczyć także molo w Juracie. W ramach plaży wydzielono strzeżone kąpielisko, pośród morskich fal bezpiecznie mogą więc bawić się początkujący pływacy, a także dzieci. Na plaży znajdują się również bary oraz osłony od wiatru. Właściciele psów nie muszą zastanawiać się, co robić w Juracie. W specjalnie wyznaczonym miejscu można bowiem plażować wraz z czworonogami.

Zatoka Pucka

Po drugiej stronie Juraty znajduje się mniej uczęszczana plaża nad Zatoką Pucką. Woda jest tu czysta, stosunkowo płytka oraz cieplejsza niż na otwartym morzu. Miłośników przyrody ucieszy fakt, że można tu zaobserwować niektóre z chronionych gatunków ptaków. Tutaj znajduje się również jedna z największych atrakcji turystycznych Juraty – trzystudwudziestometrowe drewniane molo.

Wieża widokowa

Nieco na uboczu Juraty znajduje się wieża, z której rozpościera się wspaniały widok na całą okolicę. Dawniej była to wieża ciśnień, dziś stanowi turystyczną atrakcję. Wierzchołek wieży sięga ponad korony drzew, dzięki czemu można stąd objąć wzrokiem wszystko to, co na Półwyspie Helskim najpiękniejsze: Zatokę Pucką, otwarte morze oraz gęsty, sosnowy las.

Jurata – atrakcje dla dzieci

Ta z pozoru spokojna osada to doskonałe miejsce na wakacje z rodziną, w tym również z dziećmi. Morze, zatoka i plaże to niejedyne atrakcje Juraty. Poza rozrywkami, typowymi dla nadmorskich miejscowości, można tu spędzać czas na wiele różnych sposobów, zwłaszcza pozostając w naszych apartamentach.

Trasy spacerowe i rowerowe

Aktywne rodziny znajdą tu wiele ciekawych ścieżek spacerowych. Dwie strony Juraty łączy deptak, który swój początek ma na plaży na otwartym morzu, następnie prowadzi przez samo centrum miejscowości, a kończy się na molo nad Zatoką Pucką. Dla osób, które wolą spacerować z dala od zgiełku tłumów, przygotowano przyrodniczą ścieżkę Żyzne Lasy z Orlicą. Podczas wędrówki można podziwiać wały wydmowe oraz dębowo-brzozowy las. Rośnie tu ponadto ponad dwumetrowy gatunek paproci – orlica pospolita. Przy plaży nad zatoką co bardziej spostrzegawczy mogą natomiast zaobserwować zmieraczka zatokowego – pożytecznego skorupiaka, który żywi się szczątkami roślin, jednocześnie dbając o czystość swojego otoczenia. Część tej krajobrazowej trasy można pokonać rowerem.

Fani dwóch kółek znajdą tu również dłuższe ścieżki rowerowe. Ta najbardziej atrakcyjna biegnie przez cały Półwysep Helski. Dystans 35km, od Helu do Władysławowa, można pokonać w mniej niż dwie godziny. Chętni mogą kontynuować trasę aż do Pucka.

Park Linowy

Przy Alei Wojska Polskiego znajduje się park linowy, w którym doskonale bawić się będzie cała rodzina. Nie obowiązuje tu limit wiekowy, a tory dopasowane są do umiejętności wszystkich chętnych. Najmłodsi mogą spróbować swoich sił na łatwych torach Tarzanek oraz King Kong. Dla dzieci starszych, bardziej zaprawionych w boju, a także ich rodziców, przygotowano tor trudny oraz ekstremalny.

Fokarium

Na samym cyplu półwyspu, w miejscowości Hel, znajduje się fokarium, prowadzone przez Stację Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Miejsca tego absolutnie nie należy mylić z typową atrakcją turystyczną. Fokarium nie powstało dla ludzi, ale dla zwierząt. Jego głównym zadaniem jest ochrona oraz odtworzenie populacji gatunku foki szarej w tej części Bałtyku. Znajdują się tu zarówno baseny hodowlane, jak i baseny-separatki dla młodych oraz chorych fok. Wizyta w fokarium to najlepsza lekcja przyrody dla całej rodziny.

Władysławowo

Władysławowo od Juraty oddalone jest jedynie o 20km. Miasto to oferuje mnóstwo typowo rodzinnych atrakcji. Miłośnicy podwodnego świata powinni odwiedzić Park Rozrywki Ocean Park, gdzie mogą przespacerować się dnem oceanu, w otoczeniu wielorybów, delfinów i żółwi. Fani wesołych miasteczek muszą wybrać się do Lunaparku Sowińskiego. Ci najodważniejsi mogą zmierzyć się z najwyższą w Polsce kolejką górską.

Atrakcje wokół Juraty

Pomysłów na to, jak spędzić czas w Juracie, jest co niemiara. Podczas dwutygodniowych wakacji niemal codziennie można korzystać z nowych rozrywek i się nie znudzić. Dla osób, które chcą jednak zobaczyć coś więcej, niż sama Jurata, miejscowość ta będzie doskonałą bazą wypadową. Liczne atrakcje Półwyspu Helskiego pozwolą na aktywne spędzenie urlopu z rodziną. Warto również zainteresować się noclegami w naszej Willi.

Chałupy welcome to

Chałupy, a raczej słynną o nich piosenkę, zna chyba każdy Polak. Warto się tu jednak wybrać nie tylko po to, aby nucić pod nosem „Chałupy welcome to”. To właśnie w Chałupach znajduje się najbardziej znana w kraju plaża nudystów. Nieopodal, przy drewnianych pomostach, cumują niewielkie łodzie i kutry rybackie.

Jastarnia

Jastarnia położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie Juraty, która jeszcze do niedawna była jej częścią. Na tutejszej plaży oraz w jej okolicach umiejscowione są bunkry, będące pozostałością fortyfikacji z II wojny światowej. W Jastarni znajdziemy również latarnię morską, którą można jednak podziwiać jedynie z zewnątrz. Inną popularną atrakcją Jastarni jest XIX-wieczna Chata Rybaka, zbudowana z pozostałości po rozbitych statkach, wyrzuconych przez morze.

Kuźnica

Kuźnica położona jest w miejscu, w którym Mierzeja Helska jest najwęższa. Jest to zarówno miejscowość turystyczna, jak i port rybacki. Każdy, kto lubi przyrodę, powinien wybrać się na tutejszy Ryf Mew – mieliznę, na której można obserwować dzikie ptactwo oraz foki.

Polskie centrum sportów wodnych

Hel od lat kojarzony jest jako najlepsze miejsce do uprawiania sportów wodnych w Polsce. Ich adepci na pewno nie będą zawiedzeni bogatą ofertą Juraty. Panują tu doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu oraz wakeboardingu. Jurata to dobry wybór nie tylko dla profesjonalistów, lecz także dla osób, stawiających w tych sportach swoje pierwsze kroki. Początkujący nie będą pozostawieni sami sobie, znajduje się tu bowiem kilka szkół sportów wodnych.

Willa Anna

Apartamenty w Juracie

ul. Ratibora 28
84-141 Jurata
+48 602 727 280
kontakt@willa-anna.pl

Współrzędne GPS

54.6813905 N
18.7147849 E

Willa Anna

Apartamenty w Juracie

ul. Ratibora 28
84-141 Jurata
tel. +48 602 727 280
kontakt@willa-anna.pl

Współrzędne GPS

54.6813905 N
18.7147849 E

© Copyright 2020 by Willa-Anna.pl

Projekt i realizacja WebCentre.pl

© Copyright 2020 by Willa-Anna.pl

Projekt i realizacja WebCentre.pl